HOME Slovenský jazyk

Dnes je: 22.04.2019 meniny má: blahoželáme.

  O mne   Moje služby   Kontakt   NOVINKY   Súťaž/Kvíz        
   
Recepty kategórie
Najnovšie recepty

Neexistujú vhodné data!

Najnovšie Informácie
03.04.2015: Vyhodnotenie veľkonočnej súťaže:
Vyhodnotenie veľkonočnej súťaže o balíky produktov Podravka: 1.balík produktov v hodnote 20€ získava Katka Jankovýchová 2.balík produktov v hodnote 15€ získava Marek Baďura 3.balík produktov v hodnote10€ získava Katarína Šeďová
Výhercom gratulujem a ostatným prajem viac šťastia v ďalších súťažiach
Anketa
Páči sa Vám naša nová stránka www.dobrotyodrenaty.sk?

Ano (1625 hl.)
 
Nie (1125 hl.)
 
Celkom hlasovalo: 2750
Zobraziť všetky ankety
Spolupracujeme

Dobré rady a nápady * Ako odstrániť etiketu z pohárov na zaváranie
Vydané dňa 27. 02. 2015 (2716 prečítané)
Ako odstrániť etiketu z pohárov na zaváranie olej, hubka, nožík

Postup prípravy receptu:

Poznáte to, kúpite si kompót, džem, feferónky alebo tatársku omáčku v sklenených pohároch a každý má svoju etiketu, kde výrobca popisuje zloženie výrobku, hmotnosť, dátum spotreby a sídlo výrobcu. Takéto poháre sa zídu najmä gazdinkám, ktoré  vedia spotrebovať všetku úrodu do podoby zaváranín.

 

V minulosti výrobcovia označovali sklenené poháre priamo na sklo aj s cenou, ktorá bola všade rovnaká. Pár takýchto raritných kúskov mám ešte doma. Vtedy som sa snažila zavárať do pohára to, čím bol označený, pretože takýto nápis sa nedá ľahko odstrániť.

 

Len čo robiť s pohármi, ktoré dnes výrobcovia oblepujú etiketami? Ktorá gazdinka by chcela mať na svojom domácom produkte etiketu z priemyselne spracovaného ovocia alebo zeleniny? Ja určite nie a preto sa ju vždy snažím odstrániť ešte pred odložením do police v pivnici, aby som s tým cez zaváraciu sezónu nemusela strácať čas.
Sú etikety, ktoré po krátkom namočení pekne zídu bez mechanickej pomoci, alebo ktorým pomôžem nožíkom a dočistím ich bežným saponátom či pieskom na riad. Sú však aj také, pri ktorých sa akokoľvek snažím, márne ich namáčam, drhnem nožíkom, saponátom či drôtenkou, etiketa zíde, ale lep sa len ťahá a lepí na hubku, handričku a aj prsty. Vtedy si spomeniem na vynálezcu tohto lepidla, že by som ho postavila na pol dňa k drezu a nechala ho trápiť sa. Viem však, že je to vlastne určitý druh reklamy a výrobca chce, aby sme mali práve tú jeho etiketu stále na očiach.
Lenže ja na svojom výrobku nič také nechcem, tak som  postupne skúšala metódy, ako s tým lepidlom vybabrať a nezamoriť si domáce prostredie agresívnou chémiou.

 

Osvedčila sa mi jedna ekologická metóda, ku ktorej je potrebných pár kvapiek oleja. Pohár najskôr namočíme do vody. Ak etiketa zíde, ale lep ostane, stačí naň kvapnúť olej, alebo ho potrieť masťou a nechať pôsobiť. Nožíkom, servítkou alebo hubkou potom lep treba iba zotrieť a dočistiť bežným umytím v saponáte na riad. Olej tento lep zmäkčí a potom už nemá tendenciu lepiť.

Zatiaľ najťažšie odstrániteľnú etiketu som našla na pohároch z tejto tatárskej omáčky. Musela som ju viackrát namáčať a olejovať, výrobca na nej veru lepidlom nešetril. Preto túto tatársku omáčku už nekupujem. Osvedčili sa mi také,osvedčili sa mi tie ktoré majú plastovú etiketu bez lepidla, len sa natrhnú a celé stiahnu z pohára.

 

 

 

 Popis receptu: Vadia vám staré etikety na pohároch?

[Akt. známka: 2,60 / Počet hlasov: 5] Hlas hore 1 2 3 4 5 Hlas dole

Prihlásenie
Komentáre recepty

Databáza komentárov je prázdná!

Náhodny recept

Databáza je prázdná!

Spolupracujeme
Pridajte sa knám
Súťaž/Kvíz
Súťaž o pomocníkov do kuchyne
Od: 2014-09-16 23:59:59
Do: Uzatvorené
*
 
  Stránky pre RSS správy Stránky pre RSS správy Copyright © 2008 - 2019 Recepty od Rennatte Admin WebMail  

Výmenný Reklamný systém

Valid CSS Valid HTML
  Created by: MSteve Počet návštev: CNW:Counter TOPlist Counter Powered by: CMS phpRS 2.8.1